Sdílet obrazovku
Sdílet webkameru

SANDOZ
Website

Sandoz je globálním leaderem v oboru generických farmaceutik a biosimilars a je divizí společnosti Novartis Group. Naším posláním je objevovat nové cesty jak zlepšovat a prodlužovat lidské životy. Sandoz přispívá ke schopnosti společnosti podporovat plnění rostoucích potřeb v oblasti zdravotní péče nacházením nových způsobů jak pomáhat lidem na celém světě získávat přístup k vysoce kvalitním léčivům. To je náš cíl a smysl.

Naše globální portfolio obsahuje přibližně 1 000 molekul a pokrývá veškeré hlavní terapeutické oblasti. V roce 2015 jsme dosáhli obratu 10,1 miliardy USD. Díky naší široké nabídce léčiv jsme schopni dosáhnout významných úspor jak pro pacienty, tak plátce zdravotního pojištění. Napomáháme tak zajišťovat udržitelnost systémů zdravotní péče, které jsou pod tlakem snižujících se rozpočtů, a zároveň uvolňovat prostředky na inovativní léčiva.

Naše produkty se dostávají přibližně k 500 milionům pacientů, přičemž naším cílem je dosáhnout 1 miliardy. Naše široké portfolio produktů vedou biologicky podobné léčivé přípravky, které představují špičku inovativních nepatentovaných léků, jakož i generická antibiotika, která jsou základem globálního systému zdravotní péče. Taktéž realizujeme širokou řadu cílených programů korporátní odpovědnosti s cílem více zpřístupnit léčiva, poskytovat informace o lécích a adekvátní školení odborníkům ve zdravotnictví.

Sandoz má sídlo v Holzkirchenu v Německu nedaleko Mnichova.

Sandoz - biosimilars
Sandoz - naše poslání